Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 20.10.2012 19:38:58 

Být in

Čas je dobrý lékař‚ ale špatný kos

"Čas je dobrý lékař, ale špatný kosmetik."

                                                                                                        William Somerset Maugham

 

 

Dnes jsem si prohlížena na facebooku nějaké fotografie a zaujal mne komentář k jedné z nich: „ Čas je dobrý lékař, ale špatný kosmetik“.

 

Ale ono to není až tak pravda. Nepřítelem pleti není čas, ale naše lenost  o ní pečovat. A když už o pleť pečujeme, děláme to správně? Víte jako kosmetiku potřebuje vaše pleť? Máte doma v koupelně přípravky, na které usedá prach jen proto, že vám nesedly?

To jsou, ale nepříjemné otázky, je však třeba si na ně popravdě odpovědět.

Jenže co s tím?

 

Úplně první je třeba určit správně typ pleti i její abnormality.

 

V různých článcích se dočítáte o tom jaké typy pletí jsou. Ale jak je poznat už ne. Jasně to je totiž práce pro odborníky, určit správně typ pleti. Ono to totiž není, tak jednoduché jak si všichni myslí.

Suchá pleť může mít projevy akné, mastná pleť zase šupinky. U všech typů pleti se můžeme setkat s přecitlivělostí. To je, ale guláš. Ano je to guláš a to doslova. Je tedy třeba se svěřit odborníkům, aby určili typ pleti, případně doporučili co s tím. Pokud neporadí (profesionál poradí vždy) nevadí – poradíme si sami.  

 

Základem všeho je dodržovat 5 kroků ke kráse.

 

  1. čištění – krém na suchou, emulzi na smíšenou, gel na mastnou používáme 2x denně. Otevírá póry a čistí vrchní vrstvu kůže.
  2. regenerace – maska, perliny, mikrodermabráze pro domácí použití  - 1 – 2x týdně. Čistí pleť do hloubky.
  3. toniku – dle typu pleť. Tonikum pleť dočistí a póry uzavře. Pokud používáte pouze tonikum uzavíráte si nečistoty do pleti.
  4. hydratace – hydratační krém. Často se setkávám s názorem, že v zimě se hydratační krém nemá používat.  Právě naopak. Zejména v zimě je hydratační krém nezbytný. Chrání pleť před mrazem. Také nevylezete ven jen v tričku. Je třeba se však vyhnout krémům s obsahem vody a to v každém ročním období. Nejsou kvalitní a voda pleť vysušuje – nedovolí vitamínům proniknout do pleti kde se mají změnit na hydratační složky.
  5. ochrana – make-up chrání pleť před vnějšími vlivy a zabraňuje usazování nečistot na pleti.

 

Při výběru kosmetiky zapomeňte na drogerii. Tam kvalitní kosmetiku nenajdete. Buď Vám doporučí kosmetiku odborník, který určil typ pleti nebo zajděte do parfumerie, kde o každé kosmetické značce,kterou tam mají vědí první poslední a umí poradit co koupit.  Ale POZOR nikdy nekupujte nic co si nemůžete předem vyzkoušet. Nevíte zda Vám doporučená kosmetiky bude vyhovovat a pozdější reklamace pro nesnášenlivost jsou velmi problematické. Pak by to byli vyhozené peníze.

 

Pokud si netroufáte sami na výběr kosmetiky. Domluvte si se mnou schůzku a já Vám ráda pomohu s výběrem.

U mne nikdy nekoupíte zajíce v pytli.

 

TOPlist
TOPlist